سختی گیر رزینی چیست 

شرکت اطلس آب سازنده سختی گیر رزینی
یکی از شایعترین  مشکلات آب برای استفاده خوراکی و همچنین استفاده از آب در قسمت های گوناگون صنایع وجود املاح کلسیم و منیزیم با بیشتر از اندازه نرمال است که سختی به ان گفته می شود. قالب در منابع آب زیر زمینی به خاطر گذر  آب از لایه های مختلف خاک، سختی آب بیشتر از منابع آب سطحی است. از لحاظ بهداشتی سختی بیش از اندازه آب باعث نابسامانی در گوارش غذا و نیز به وجود آمدن سنگ کلیه خواهد شد به صورتی که بیشترین سختی  مجاز سختی کل برای استفاده آب آشامیدنی 500ppm است. اما می شود نتیجه گرفت که بی وزن کردن آب در تأسیسات صنعتی به مراتب بسیار با اهمیت تر و فوری تر از موارد تأمین نیاز های خانگی و شرب است به این دلیل که در بیشتر   صنایع آب مورد بهره برداری قرار می گیرد و در قسمت های پروسه و تولید می بایست بسیار خالص و بدون املاح باشد و اقتضا می کند که سختی آب خروجی از دستگاه سختی گیر دائما صفر باشد.
برای از بین بردن سختی آب روش های گوناگونی هست که می شود گفت رایجترین روشها برای حذف سختی بکارگیری از سختی گیر های رزینی ( تبادل یونی ) و همچنین روش شیمیایی سختی گیری است 
در سختی گیر های رزینی یون های کلسیم و منیزیم موجود در آب با گذر از ستون رزینی با یون سدیم بدل شده و باعث می شود آب سخت به آب نرم تغییر کند. به شکلی که آب خارج شده از دستگاه سختی گیر رزینی تنها شامل نمک سدیم است. رزینهای دستگاه سختی گیر پس از گذشت زمان مشخص دچار می شوند و کارامدی خود را از دست خواهند داد. اگر رزین با محلول کلرور سدیم 10% شستشو پیدا کند، قابلیت سختی گیری خود را بدست می آورد. غلظتهای کمتر و یا بیشتر نمک اثر کمتری دارند. به کار گیری از از آبهای گل آلود و دارای مواد آویزان و ایضا آبهایی که دارای املاح آهن، منگنز، مس و دیگر فات سنگین می باشند، رزینها را مستهلک و آبدهی دستگاه سختی گیر کاهش پیدا می کند. سفارش می شود قبل از دستگاه سختی گیر، مواردی که در آب به صورت معلق هستند به وسیله یک فیلتر شنی جدا شوند و برای کم شدن املاح فات سنگین تصمیم مناسب اتخاذ شود. شروع به کار،استفاده و تجدید بار دستگاه سختی گیر رزینی امکان دارد دستی، با دستور الکترونیکی، و یا به صورت اتوماتیک صورت می گیرد.
همه دستگاه سختی گیر رزینی از ورق کربن به وجود آمده و حاوی دریچه بازدید، شبکه لوله کشی مجهز به نازل های ورودی و خروجی آب، شیر آلات، فشار سنج و مخزن پلی اتیلنی ذخیره محلول کلرور سدیم است. ابعاد سختی گیرها وابسته به میزان گذر آب در واحد زمان (دبی) از سختی گیر و میزان املاح موجود در آب دارد. قدرت کارایی هر دستگاه نیز بسته به عبور آب، سرعت حرکت آب و مقدار سختی آب دارد.کمترین و بیشترین فشار کاری متناسب برای دستگاه های سختی گیر به ترتیب 2 و 5 اتمسفر می باشد. در شرکت آتیه انرژی تلاش  دستگاه هوای سختی گیری رزینی در گنجایش  های گوناگون بر اساس احتیاج برای تصفیه اقسام آبها با درجات سختی گوناگون ساخته می شوند.

جهت خرید دستگاه سختی گیر رزینی با کارشناسان شرکت اطلس آب تماس حاصل نمایید

021-46076082

 سختی گیر رزینی

 

 

 

 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: سختی ,دستگاه ,رزینی ,املاح ,سدیم ,گیری ,دستگاه سختی ,کلرور سدیم ,فات سنگین ,محلول کلرور ,سختی گیری
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

poyanema.loxblog.com باد ما را خواهد برد... دلنوشته های برای دل خودم سیمانکاران امیر حسین دامن دریا